Pan-Lug™ CBS35-14-C Mechanical Connectors - Lug
COPPER MECHANICAL, 1 HOLE, OFF
PANCBS3514C CBS35-14-C 613056260696
0.00 / EA
http://schema.org/OutOfStock
  • Height: 0.55 in, 14 mm
  • Material: Copper
  • Overall Length: 1.43 in, 36.3 mm
  • Tongue Thickness: 0.06 in, 1.5 mm
  • Tongue Type: Offset Floating
  • Tongue Width: 0.67 in, 17 mm
  • Type: Mechanical Lug
QTY
  • Product Description
  • Features
  • Specifications
  • Prop 65
    • N
  • Standards and Certifications
    • Standards Met: cULus Listed for use up to 600V & Temperature Rated to 90°C